فارس من، میزان آمادگی وزارت ارتباطات برای پذیرایی از زائران اربعین

تعدادی از مخاطبان در سامانه فارس من خواهان آنالیز آمادگی مسؤولان برای راهپیمایی اربعین بودند که این موضوع درفعالیت های وزارت ارتباطات آنالیز شد.

فارس من، میزان آمادگی وزارت ارتباطات برای پذیرایی از زائران اربعین

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، پایان روزهایی رسید که عاشقان زیارت اباعبدالله الحسین با پای پیاده برای حضور در کربلای معلی، رنج و سختی راهپیمایی را به جان می خرند. ایجاد امکانات و تسهیلات برای حضور حداکثری مردم از وظایفی است که نهادهای مختلف دولتی باید برای تحقق آن کوشش نمایند.

تعدادی از مخاطبان در سامانه فارس من از دو ماه قبل سوژه ای را به ثبت رسانند که به موضوع ایجاد زیرساخت های لازم برای راهپیمایی اربعین مربوط بود. این مخاطبان اعلام کردند: از مسؤولان انتظار می رود تمام اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار دهند. امیدوارم مسؤولان با پیش بینی های لازم همانند گذشته دچار غافلگیری نشوند و یک بار هم که شده کار خود را درست انجام دهند.

یکی از موضوعات مهم در راستا راهپیمایی نجف به کربلا ایجاد ارتباط تلفنی و اینترنتی است. ازدحام جمعیت، امکان گم شدن و جدا شدن زائران از یکدیگر و نگرانی خانواده و بستگان به دلیل بی اطلاعی از وضعیت زائر و دلایلی از این دست موجب می گردد تا وزارت ارتباطات و فناوری از چند ماه پیش از برگزاری این مراسم بزرگ برای ایجاد زیر ساخت های لازم اقدام کند.

زائران نگران دریافت گذرنامه و برگه تردد نباشند

نخستین گام برای حضور در این مراسم، دریافت پاسپورت یا برگه تردد است، افرادی که هنوز برای دریافت گذرنامه اقدام نکردند، نگرانی از بابت این موضوع نداشته باشند.

حسین نعمتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، اظهار کرد: تمامی تسهیلات برای حضور مردم در راهپیمایی اربعین ارائه شده و دفاتر پستی نیز به صورت 24 ساعته فعال هستند.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه، باجه های پستی به صورت دو شیفت به مردم خدمات رسانی می نمایند، رایزنی با نیروی انتظامی و پلیس گذرنامه داشتیم تا بتوان در مرز ایران و عراق هم گذرنامه و برگه تردد را به زائران ارائه دهیم.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست افزود: با وجود اینکه گذرنامه در مرز هم به زائران داده می گردد اما بهتر است که زائران دریافت گذرنامه را به لحظه آخر موکول ننمایند و هرچه سریع تر لوازم حضور در این راهپیمایی را فراهم نمایند.

وی خاطر نشان کرد: مردم از بابت گذرنامه و برگ تردد نگرانی نداشته باشند چون این موضوع با تعامل پست و ناجا به طور کامل حل شده است.

کوشش رگولاتوری برای پوشش دهی ارتباطی

حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، با اشاره به افزایش سایت های مخابراتی در مرز ایران و عراق گفت: علاوه بر افزایش سایت های مخابراتی در مرزهای ایران و عراق، وای فای رایگان نیز در اختیار زائران واقع شده است و برای پوشش دهی مناسب اینترنت با اپراتورهای عراقی مذاکره کردیم.

وی در ادامه اعلام کرد: پیش از این با رگولاتوری عراق مذاکراتی انجام شد که منجر به کاهش نرخ تعرفه ها شد و توانستیم حدود 600 تومان از مبلغ تعرفه ها کم کنیم.

علاوه بر افزایش سایت های مخابراتی در مرزهای ایران و عراق، وای فای رایگان نیز در اختیار زائران واقع شده است و برای پوشش دهی مناسب اینترنت با اپراتورهای عراقی مذاکره کردیم.

فلاح جوشقانی توضیح داد: اختلالات کوتاه مدتی درمرزها بهوجود آمد که این اختلالات در کمتر از چند ساعت حل شده و زیرساخت های لازم برای ارتباط مناسب زوار فراهم شده است.

اپلیکیشن هایی برای گم شدگان در راستا نجف به کربلا

امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، درباره فعالیت های این سازمان برای ارتقای خدمت رسانی به زائران گفت: علاوه بر برگزاری رویداد حمایت از اپلیکیشن های اربعینی، توانستیم تعدادی از اپلیکیشن ها را برای فعالیت در اربعین حمایت و معرفی کنیم.

کد دستوری USSD نیز وجوددارد که زائران می توانند با شماره گیری #500500 از وضعیت و موقعیت همسفران آگاه و یا موقعیت خود را به دوستان ارسال نمایند.

وی ادامه داد: همچنین،کد دستوری USSD نیز وجوددارد که زائران می توانند با شماره گیری #500500 از وضعیت و موقعیت همسفران آگاه یا موقعیت خود را به دوستان ارسال نمایند.

ناظمی تأکید کرد: اپلیکیشن های معرفی شده توسط این سازمان کاملا مورد آزمایش قرار گرفتند و مردم می توانند با استفاده از این اپلیکیشن ها به راحتی اشخاص گمشده یا موکب های مورد نظر خود را پیدا نمایند.

بر اساس آنچه گفته شد، آمادگی نسبی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پذیرایی از زوار وجود دارد اما این موضوع اهمیت دارد که زائران پس از حضور در این مراسم از ارتباطات راضی باشند و البته نقاط ضعف و قوت پوشش دهی ارتباطی سال جاری را بیان نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فارس من، میزان آمادگی وزارت ارتباطات برای پذیرایی از زائران اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، میزان آمادگی وزارت ارتباطات برای پذیرایی از زائران اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید